آغاز نمایش‌های تابستانی در پایتخت
آغاز نمایش‌های تابستانی در پایتخت
همزمان با پایان یافتن نمایش‌ تالارهای مختلف نمایشی تهران در فصل بهار، سالن‌ها خود را برای اجراهای تابستان از درام‌ تا کمدی‌های اجتماعی آماده می‌کنند.
 
تاريخ : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲
به گزارش هنرنیوز ، همزمان با پایان یافتن نمایش‌های تالارهای مختلف نمایشی تهران در فصل بهار، سالن‌ها خود را برای اجراهای تابستانی آماده می‌کنند.

بخشی از نمایش‌های جدید در مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود که البته سالن اصلی آن در دست تعمیرات است و سایر سالن‌ها پذیرای نمایش‌های جدید می‌شوند. دیگر نمایش‌ها نیز در سالن‌های خصوصی چون نوفل لوشاتو، ایرانشهر، پردیس تئاتر تهران و ... اجرایشان را آغاز می‌کنند.

بخش عمده این نمایش‌ها درام‌های اجتماعی و پس از آن کمدی‌های اجتماعی تشکیل می‌دهد.

مشخصات نمایش‌های جدید سالن‌های تهران بدین شرح است:

*فرشته تاریخ

«فرشته تاریخ» عنوان نمایش جدیدی به نویسندگی و کارگردانی محمدرضایی راد است که پس از تجربه اجرای فعل در سال ۱۳۹۶ ، از روز یکشنبه دوم تیر ماه در تالار چهارسو روی صحنه می رود. در این اثر نمایشی که از تاریخ یاد شده ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۱۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان میزبان تماشاگران تئاتر است، میلاد رحیمی، رضا بهبودی، باران کوثری، میلاد شجره، سینا کرمی ، سینا بالاهنگ، رزیتا علیزاده، فرنوش نیک‌اندیش، داوود پژمان فر، جاوید قائم مقامی، ستاره بذرافشان، سعیده فاضلی ، ابوالفضل ابهر به عنوان بازیگر حضور دارند.

*«بانوی آوازه‌خوان»

در تالار قشقایی نیز نمایش دیگری به نام «بانوی آوازه خوان» به نویسندگی وجدی معووض نمایشنامه نویس کانادایی لبنانی تبار، کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و بازی سیما تیرانداز، فرناز رهنما، سام کبودوند، محمد صدیقی مهر از روز یکشنبه نهم تیرماه ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

*استاد نوروز پینه دوز

نمایش «استاد نوروز پینه دوز» نوشته میرزا احمدخان کمال الوزاره ی محمودی که امسال صدمین سال نگارش این نمایشنامه ایرانی است از روز ۹ تیر ماه به کارگردانی رحمت امینی و بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، مرتضی نجفی، آیلار نوشهری، رضا دشتکی، رها آرشید، هیوا امینی، عرفان معصومی، رامین خطیب، دلارام ترکی و سحر آغاسی اجرای خود را در تالار قشقایی شروع خواهد کرد. این نمایش از تاریخ یاد شده ساعت ۲۰:۳۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان روی صحنه می رود.

*«وانهاده»

تالار سایه مجموعه تئاتر شهر نیز از روز ۳۰ خرداد ماه میزبان مخاطبان تئاتر با نمایش «وانهاده» به نویسندگی و کارگردانی امین بهروزی است. این نمایش ساعت ۲۰:۳۰ با مدت زمان ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان با بازی نازنین احمدی و سوگل خلیق اجرا خواهد شد.

*ماهیگیران ژاپنی

نمایش «ماهیگیران ژاپنی» به نویسندگی ولفگانگ وایراوخ، ترجمه علی امینی نجفی و کارگردانی احمد بیگی از امروز ۲۶ خرداد ماه اجرایش را در پردیس تئاتر تهران آغاز می‌کند. این نمایش هر شب ساعت ۲۰ به صحنه خواهد رفت.

بازیگران کار امیر محمد تمیمی، حسین جفت پسند، امیر حسین جوان بخت، علی چشمه، افسانه زنگنه، محمد صبحانی،‌امین قاسمی، پارسا قیصر و معین مروجی با تهیه کنندگی گروه هنری رادیکال به صحنه می‌روند. در خلاصه نمایش آمده است که «من می‌خوام با پدرم زندگی کنم نه با یه سایه. سایه‌ها رو نمی‌شه بغل کرد. نمی‌شه بوسید، نمی‌شه دوست داشت. سایه‌ها رو کسی دوست نداره». این نمایش یک درام اجتماعی ضد جنگ است.

*دروغ

نمایش «دروغ» آرین رضایی از ۳۱ خرداد اجرایش را هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در ایرانشهر آغاز می‌کند. بازیگران این کار افشین هاشمی، لادن مستوفی، ارسطو خوش رزم و مژگان خالقی هستند. این نمایش یک کمدی اجتماعی است.

*نان

نمایش «نان» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی نصیر ملکی جو از ۲۶ خرداد اجراش را هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به صحنه می‌برد. بازیگران این کار آزاداحمد آبادی، سارا پهلوانی، هلیا خورشیدی، زهرا سلیمیان، مهسا شیخی و حسین مهدوی هستند. این کار نیز یک درام اجتماعی است.

*کلنگی، قابل سکونت

نمایش «کلنگی، قابل سکونت» به نویسندگی سیدسامان غیاثی و طراحی و کارگردانی سمن قناد از فردا، ۲۶ خرداد اجرایش را آغاز می‌کند. این نمایش دارای بازیگرانی چون علی ابدالی،‌مریم نقیبی، هیراد محمدی، محمد نوحیان، سالار بابابیگلو، سارا بافقی، سام عبادی، نیل مهندسی، سوگند دیانی و حمیده هاشمی است. تهیه کننده این کار مجید قناد است.

خلاصه داستان این است که «باج، یه روز خوب میاد که تو به چیزی دست نزنی» نمایش یک درام کمدی است.

*عبور نزدیک

نمایش عبور نزدیک به نویسندگی صدیقه عباسی و کارگردانی میثم بوجاور از ۳۰ خرداد اجرایش را آغاز می‌کند. بازیگران کار مهناز اکبری و فریماه قهرمانی هستند.

*نمایش عزرایل

نمایش عزرایل به نویسندگی و کارگردانی سپهر زمانی از دوم تیر ماه در سالن شماره دو عمارت نوفل لوشاتو اجرا می‌رود.

*«زیرگنبد کبود»

نمایش «زیرگنبد کبود» با محوریت زندگی معلولان ذهنی از تولیدات مدرسه تئاتر پردیس تئاتر تهران و با مشارکت آکادمی هنر ارمغان از ۲۶ تا ۳۱ خرداد در تماشاخانه استاد محمد پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان «زیر گنبد کبود» نمایش آمده است: این نمایش معلولان ذهنی حرکتی اراده ی خود را با حرکت و القای مفهوم «ما می توانیم» به رخ مخاطبان می کشند. آنها از دنیای قصه زندگی را برای خود تعریف می کنند. نمایس «زیرگنبد کبود» تماماً سفید است، دنیای آنها سفید است و حرفشان هم مفید است.

در این نمایش ریحانه سلطان، وصال بابایی، حسین جوزانی، مصطفی قشقایی، میلاد قشقایی، عرفان خزاعی، محمدرضا فرخی، علی حسینی، زهرا میانجی، زینب آقامیری، فرزاد مظلومی، علی اسلام دوست، محمد شجاعی، سوگند شجاعی، طه میرزاخانی، محمدنبی رضازاده، علی یعقوبی، احسان حیدری، حمزه یعقوبی، مریم باقری، محمدحسن رجبی و محسن خواجه مهریزی ایفای نقش می کنند. از دیگر عوال این نمایش می توان به مدیر گروه نمایش: مینا خان محمدی، مدیر صحنه: مینا خان محمدی و محمدرضا مظلومی، آهنگساز: رامی نظری، عکاس: حامد اسدی اشاره کرد.

فروش بلیت این نمایش به صورت همت عالی است که عوایدی آن صرف درمان و نگهداری توان یابان ذهنی و حرکتی می شود. نمایش «زیرگنبد کبود» با محوریت زندگی توان یابان ذهنی و حرکتی به کارگردانی «بابک تن» از ۲۶ تا ۳۱ خرداد در تماشاخانه استادمحمد پردیس تئاتر تهران و در ساعت ۱۹ روی صحنه می‌رود.

فارس
کد خبر: 97429
Share/Save/Bookmark