برپایی نمایشگاهی از آثار ۱۰۰ هنرمند پیشکسوت
برپایی نمایشگاهی از آثار ۱۰۰ هنرمند پیشکسوت
آثار بیش از ۱۰۰ هنرمند پیشکسوت از سراسر کشور در فرهنگسرای نیاوران به نمایش گذاشته می‌شود.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۸
به گزارش هنرنيوز و به نقل از روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، دومین نمایشگاه بزرگ هنرهای تجسمی و سنتی هنرمندان پیشکسوت با حضور بیش از ۱۰۰ هنرمند پیشکسوت از تاریخ ۲۵ آبان لغایت چهار آذر از سوی موسسه هنرمندان پیشکسوت و با همکاری فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ هنرمند پیشکسوت کشور، بیش از ۲۵۰ اثر در حوزه هنرهای تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی را در معرض دید عموم قرار می‌دهند.

همچنین در این نمایشگاه آثار دیده نشده زنده‌یادان مهرزمان فخارمنفرد، جمشید سماواتیان، کامبیز درمبخش، هژبر ابراهیمی، مهین افشانپور، اسماعیل نظری و لئون کوهن به نمایش گذاشته می‌شود.

اولین دوره نمایشگاه هنرهای تجسمی و سنتی هنرمندان پیشکسوت در سال ۹۸ برگزار شد.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و رئیس دومین نمایشگاه در رابطه با برگزاری این نمایشگاه گفت: «هرکدام از این هنرمندان وزنه‌ای مهم برای فرهنگ و هنر کشور هستند که اکثرشان تا کنون در نمایشگاه‌های گروهی شرکت نکرده‌اند. اما از آنجا که موسسه را خانه دوم خود می‌دانند و می‌نامند با اشتیاق در این نمایشگاه به صورت گروهی شرکت و آثار ارزشمند خود را به نمایش درآورده‌اند.»

او اعلام کرد که بخشی از درآمد حاصل از فروش آثار صرف امور خیریه و کمک به کودکان بی سرپرست زلزله خوی می‌شود.

آیین گشایش این نمایشگاه چهارشنبه۲۴ آبان با حضور هنرمندان پیشکسوت برگزار می‌شود. علاقمندان از ۲۵ آبان لغایت ۴ آذر از ساعت ۱۰ لغایت ۲۰ می‌توانند به برای بازدید از آثار مراجعه کنند.
کد خبر: 99275
Share/Save/Bookmark