اعلام آمادگی «سینماهای حوزه هنری» برای حضور در «جشنواره فیلم فجر»
در چهلمین دوره؛
اعلام آمادگی «سینماهای حوزه هنری» برای حضور در «جشنواره فیلم فجر»
 
تاريخ : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲
مدیرعامل موسسه بهمن سبز با اعلام آمادگی برای میزبانی جشنواره فیلم فجر گفت که به دلیل بازسازی‌ها و ساخت سالن‌های جدید، میانگین کیفیت نمایش و صوت و تصویر سالن‌ها در تهران و شهرستان‌ها ارتقا یافته است.

به گزارش هنرنیوز، سید مصطفی حسینی مدیرعامل موسسه بهمن سبز، درباره میزان آمادگی سینماهای این موسسه برای حضور در جشنواره فیلم فجر گفت: موسسه «بهمن سبز» حوزه هنری طی یک سال اخیر با پیگیری و طرح مطالبات سینماداران در سطوح مختلف برای بازگشایی و احیای چرخه سینماها تلاش بسیاری کرد و علی‌رغم تعطیلی سینماهای بخش خصوصی کوشش کرد تا این هنر زنده بماند.

او ادامه داد: در حال حاضر و در فاز دوم طرح توسعه ما ۱۴۴ پرده در ۵۹ سالن سینمایی در حال خدمات‌دهی به مخاطبان سینما داریم که در این مدت ساخته یا بازسازی شده‌اند و به زودی نیز تعداد دیگری سالن در شهرهای مختلف افتتاح می‌شود و آغاز به کار می‌کنند. طی این سال‌ها موسسه بهمن سبز همواره در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر، به عنوان مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور همراه با سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است. سال گذشته با ۲۵ سینما جمعا در ۱۵ استان کشور میزبان مخاطبان خود بودیم و امسال نیز با توجه به حذف پنجاه درصدی ظرفیت سالن‌ها با صددرصد ظرفیت خود در تهران و استان‌های کشور آماده خدمت‌رسانی به علاقه‌مندان سینما هستیم.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز همچنین درباره تاثیر ساخت سالن‌های جدید و با کیفیت در رونق‌بخشی جشنواره اظهار کرد: ساخت سالن‌های جدید و یا بازسازی سالن‌های قدیمی در شهرها و استان‌ها بسیار در جذب مخاطب تاثیرگذار است، به‌خصوص سینماهایی که مصادف با ایام جشنواره افتتاح می‌شوند، می‌توانند کمک به‌سزایی در رونق جشنواره داشته باشند. به واسطه ارتقا سالن‌ها می‌توانیم کیفیت جشنواره را بالا ببریم چرا که جشنواره فیلم فجر رویداد بسیار مهمی است و صاحبان آثار دوست دارند برای اولین بار در جشنواره آثارشان با کیفیت دیده شود.

وی افزود: به‌واسطه بازسازی‌ها و ساختی که داشتیم این فرصت فراهم شده است تا بتوانیم در شهرستان‌ها نیز با کیفیت قابل قبول و خوبی جشنواره را برگزار کنیم و آثار را به نمایش بگذاریم.

حسینی در پایان درباره سامانه گیشه ۷ توضیح داد: این سامانه در حال حاضر مشغول خدمات‌دهی به مخاطبان سینماست و ما این آمادگی را داریم که با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های فنی که در اختیارمان قرار دارد، در بخش فروش بلیت آنلاین نیز همراه چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر باشیم.
تهیه و تنظیم : هانیه فیوضی
کد خبر: 98826
Share/Save/Bookmark