دومين دوره مهرواره هوای نو به نقش مؤثر بانوان در هيئات مذهبي مي‌پردازد
رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی:
دومين دوره مهرواره هوای نو به نقش مؤثر بانوان در هيئات مذهبي مي‌پردازد
حجت‌الالسلام مجید باباخانی در نشست مشورتی مهرواره هوای نو گفت: از آنجا که بانوان بخش محوری و اساسی در هیأت‌ها دارند لذا مهرواره هوای نو در اين دوره قصد دارد به این موضوع به‌طور تخصصی بپردازد.
 
تاريخ : شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷
به گزارش هنرنیوز، نشست مشورتی مهرواره هوای نو، مهرواره برگزیدگان سال هیأت و تشکل‌های دینی با حضور حجت‌الاسلام باباخانی، رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر ارشاد و دبیر ستاد جمعیت، مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهردار تهران، فائزه عظیم زاده عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)، عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، و بانوان پژوهشگر برجسته حوزه بانوان برگزار و در مورد نقش مؤثر بانوان در دومین دوره مهرواره هوای نو بحث و گفت و گو شد.

حجت‌الالسلام مجید باباخانی در ابتدای جلسه ضمن معرفی اجمالی سازمان هیأت و تشکل‌های دینی و گزارشی از فعالیت‌های آن افزود: در سازمان تبلیغات اسلامی با ایجاد اداره کل امور بانوان توسط حجت‌الاسلام قمي، تلاش‌های ثمربخشي در حوزه بانوان انجام شد همچنين از آنجا که بانوان بخش محوری و اساسی در هیأت‌ها دارند لذا مهرواره هوای نو در اين دوره قصد دارد به این موضوع به‌طور تخصصی بپردازد.

در ادامه این نشست وحید ملتجی دبیر مهرواره هوای نو ضمن ارائه توضیحاتی از دوره اول اين مهرواره افزود: مهرواره هوای نو در دور دوم، دو رويكرد «ارتقاء فعالیت‌ هیئات‌ مذهبي برای عموم مردم» و « تغيير نگرش مردم نسبت به عملكرد هيئات» را دنبال مي‌كند، «ارتقاء فعالیت‌ هیئات‌ مذهبي برای عموم مردم» بدین معنا است که مخاطب هيئات مذهبي یک بخش خاص از جامعه نباشد و از تمام ظرفیت‌ جامعه براي حل مسائل و تعالي فرهنگ جامعه استفاده كرد. همچنين اشتباهات رسانه‌ها در بازنمایی هيئات مذهبي و برخی از فعالیت‌هاي آن، نگاهي در جامعه به‌وجود آورده است که هیأت را فقط متخصص انجام مراسم دینی می‌دانند درحاليكه هيئات مذهبي در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي فعاليت مستمر دارند.

ملتجی ادامه داد: محور اصلي برگزاری دومين دوره‌ی مهرواره هوای نو، پرداختن به نقش مؤثر بانوان در هيئات مذهبي و تشکل‌های دینی است.

در ادامه اين نشست درمورد «آسيب نرساندن به وجه مردمی هيئات مذهبي، آموزش و ایجاد انگیزه برای مخاطبان، مقابله با آسیب‌ها و بدعت‌ها، وظيفه روشنگری مهرواره براي رفع آسیب‌ها، هدايت هيئات ويژه بانوان و جوانان براي ايجاد نظام حل مسائل و دغدغه‌هاي فرهنگي و اجتماعي جامعه، نقش آفرینی بانوان در هیئات مذهبی، استفاده از نکات موجود در بیانیه گام دوم انقلاب، جهاد تبیین و بانوان، نقش بانوان در تربیت نسل آینده» بحث و گفتگو شد.

گفتني است دومین دوره مهرواره هوای نو با هدف اصلی شناسایی و معرفی برگزیدگان سال هیأت و تشکل‌های دینی جمهوری اسلامی ایران که مقدمات اجرایی آن در حال انجام است، محوریت فعالیت‌ خود را در این دوره موضوع بانوان و نقش پررنگ آنها در هیأت ها قرار داده است.
کد خبر: 99087
Share/Save/Bookmark