دانستن هویت و ذات سرشت ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است
شمسی فضل‌اللهی:
دانستن هویت و ذات سرشت ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است
 
تاريخ : دوشنبه ۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹
بازیگر سریال نمایش خانگی «خسوف» گفت: خوشبختانه کمی پیش‌تر دو دوز واکسن کرونا را زدم. واکسن تزریقی من سینوفارم بود و هیچگونه عوارضی هم بعد از دریافت آن نداشتم.

به گزارش سینماپرس، شمسی فضل‌اللهی در گفت‌وگو با میزان پیرامون فعالیت‌های این روزهای خود گفت: این روزها مشغول بازی در سریال نمایش خانگی «خسوف» به کارگردانی مازیار میری و به تهیه‌کنندگی همایون اسعدیان هستم و فیلمبرداری این مجموعه همچنان ادامه دارد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «باغ سرهنگ» درباره درام اجتماعی «خسوف» عنوان کرد: سریال «خسوف» کارگردان بسیار خوبی دارد که کارنامه کاری او مشخص است و نیازی به تعریف من ندارد، ضمن آنکه فیلمنامه و نقش خودم در این مجموعه بسیار عالی نوشته شده و از همکاری با عوامل این سریال راضی هستم. امین تارخ در این مجموعه نقش پسر من را بازی می‌کند. از گروه بازیگران و بازی در این مجموعه راضی‌ام.

فضل‌اللهی با اشاره به توقف چندین باره تصویربرداری «خسوف» به دلیل بروز جهش‌های مختلف ویروس کرونا اظهار کرد: فیلمبرداری «خسوف» از اواخر پاییز سال گذشته آغاز شد، اما همانند دیگر پروژه‌های این مجموعه مهم به دلیل کرونا متوقف و تعطیلی داشته است و بر همین اساس نمی‌توان تاریخ دقیقی برای اتمام تصویربرداری آن متصور شد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «کریم‌خان زند» پیرامون رعایت پروتکل‌های بهداشتی سر صحنه سریال «خسوف» بیان کرد: در این مجموعه تمامی نکات و موارد بهداشتی با دقت و حساسیت بالا رعایت می‌شود و همه عواملی که می‌توانند دو عدد ماسک می‌زنند و الکل و شستشوی دست و فاصله‌گذاری را تا جایی که می‌شود رعایت می‌کنند. سرصحنه پزشک هم حضور دارد و هر روز از عوامل تست‌های مختلفی می‌گیرد.

این گوینده رادیو و صداپیشه با اشاره به تزریق دو دوز واکسن کرونا گفت: خوشبختانه کمی پیش‌تر دو دوز واکسن کرونا را زدم. واکسن تزریقی من سینوفارم بود و هیچگونه عوارضی هم بعد از دریافت آن نداشتم. امیدوارم تمامی مردم هم هرچه زودتر واکسن بزنند و بعد از آن هم در رعایت نکات بهداشتی اهتمام تام و تمامی داشته باشند تا به امید خدا زنجیره انتقال این بیماری مسری و منحوس شکسته شود.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «آسمان همیشه ابری نیست» با اشاره به برنامه رادیویی «فرهنگ مردم» بیان کرد: در کنار این سریال همچنان در رادیو هم مشغول فعالیت هستم و این فعالیت ۵۰ ساله را هم ادامه می‌دهم. برنامه «فرهنگ مردم» که هفته‌ای یک روز است و جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ الی ۲۲ به مدت نیم ساعت پخش می‌شود را اجرا می‌کنم و بسیار هم این برنامه را که به آداب مردم ایران در نقطه نقطه ایران و شهرهای کوچک و بزرگ می‌پردازد علاقه دارم. این برنامه در بردارنده آیین‌ها، سنت‌ها، مراسم موسیقی محلی، ادبیات شفاهی، فرهنگ مردم ایران اشعارمحلی، مثل‌ها، متل‌ها، چیستان‌ها، قصه‌ها، لطیفه‌ها و داستان‌های محلی رایج میان مردم و انعکاس باورهای مردم است. «فرهنگ مردم» در ماه محرم نیز ویژه برنامه خاص این ماه دارد و به آداب و آیین‌های ماه محرم در شهرهای مختلف می‌پردازد.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «کارآگاه شمسی و دستیارش مادام» با اشاره به به‌روز رسانی برنامه رادیویی «فرهنگ مردم» عنوان کرد: برای تولید این برنامه زحمات و تحقیقات زیادی کشیده شده و دوستانم و خودم نهایت تلاشمان را کردیم و می‌کنیم تا این برنامه به بهترین نحو ممکن به سمع مخاطبین فرهیخته برسد. اما در نظر داریم پرداختن به فرهنگ مردم را به‌روز رسانی کنیم و بخش‌های مغفول مانده و نگفته را هم با پژوهش‌های بیشتر در این برنامه به گوش مردم برسانیم.

این بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ضمن تاکید بر اهمیت شناخت مردم از هویت و آداب و رسوم شهرهای مختلف ایران اظهار کرد: دانستن هویت و ذات سرشت ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است. ایران آنقدر سرزمین بکر و زیبایی است که در هر گوشه و کنار آن می‌توان آداب و رسوم خاص هر منطقه را که ریشه در سالیان گذشته آن منطقه و فرهنگ مردم دارد را مشاهده کرد. خوشحالم به سهم خودم در این شناخت به مردم کمک کنم و امیدوارم این برنامه دریچه‌ای برای دنبال کردن و معرفت بیشتر مردم شود. ساخت و تولید اینگونه برنامه‌ها به جز شناخت در حفظ و مراقبت از این آداب و رسوم هم می‌تواند مفید و موثر عمل کند.

شمسی فضل‌اللهی با اشاره به ضرورت واکسینه شدن گروه‌های پرخطر شغلی خاطرنشان کرد: این روزها در تمامی شهرها وضعیت کرونا خطرناک است و از همه مردم می‌خواهم هم از خودشان هم از اطرافیان خود مراقبت کنند. می‌توان با برنامه‌ریزی درست کمتر برای تهیه مایحتاج خانه به بیرون رفت و قطعا کمک تک تک ما برای مهار کرونا می‌تواند مفید و موثر باشد. اما از طرف دیگر تا زمان واکسیناسیون عمومی می‌شود گروه‌هایی که پرخطر هستند همانند بازیگران را واکسینه کرد تا با آرامش بیشتری بتوانند فعالیت خودشان را ادامه بدهند. هنرمندان به لحاظ ماهیت شغل خود خیلی نمی‌توانند پایبند رعایت موارد بهداشتی باشند و به ضرورت باید ماسک خود را بردارند.
کد خبر: 98746
Share/Save/Bookmark