اکران فیلم ویژه مناطق محروم 16 استان کشور كليد خورد
در قالب طرح تابستانه« شهید رئیسی»؛
اکران فیلم ویژه مناطق محروم 16 استان کشور كليد خورد
طرح تابستانه اکران فیلم ویژه مناطق محروم و کم برخوردار در 16 استان کشور با عنوان «شهید رئیسی» با مشارکت موسسه راوینو، معاونت فرهنگی هنری بسیج و معاونت هماهنگ کننده سپاه 16 استان کلید خورد.
 
تاريخ : يکشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۱۸
به گزارش هنرنيوز و به نقل از روابط عمومی مؤسسه راوینو، رضا حاجی نصیری، مدیر مرکز راوی فیلم موسسه راوینو با بیان اینکه « اکران‌های دانش آموزی و دانشجویی، اکران در هیئات و مساجد، اکران‌های سازمانی و اکران ویژه مناطق محروم» چهار نوع اکرانی هستند که راوی فیلم در کشور انجام می‌دهد اذعان داشت: طرح شهید رئیسی از نوع اکران ویژه مناطق محروم و کم برخوردار به شمار می‌رود که ابتدا در مناطق محروم چهار استان «خوزستان، زنجان، لرستان و کرمانشاه» آغاز شده و در 12 استان دیگر نیز ادامه خواهد یافت. هدف از نام گذاری این طرح، امتداد عقیده و خط‌مشی الهام‌بخش، شهید آیت الله رئیسی است چراکه رئیس جمهور شهید، خدمت به خلق به خصوص خدمت به محرومان را بهترین نوع عبادت می‌دانستند.

وی افزود: مناطقی در کشور وجود دارند که اهالی آن به سینما دسترسی ندارند لذا از مرکز استان دور هستند و شرایط ساخت سینما در این مناطق وجود نداشته و یا هنوز امکان و بستری برای این موضوع فراهم نشده است. بنابراین از سال 95 ایده اکران فیلم در مناطق محروم در راوی فیلم شکل گرفت و در همان سال کلید خورد. ابتدا کار را با دو استان آغاز کردیم اما در سال 1402 این تعداد به 14 استان رسید و در همان سال موفق شدیم آثار سینمای ایران را برای 183 هزار مخاطب در مناطق محروم و کم برخوردار به نمایش بگذاریم لذا امسال تصمیم گرفتیم با نام و یاد شهید رئیسی این کار را در سه ماه تابستان در 16 استان انجام دهیم.

حاجی نصیری اذعان داشت: شش گروه از تهران برای اجرای این طرح به مناطق محروم اعزام می‌شوند و از نهم تیر ماه این طرح در 4 استان کلید خواهد خورد همچنین با توجه به این موضوع که اولویت در این مناطق خانواده و کودک و نوجوان هستند فیلم ها بر این اساس انتخاب شده و نمایش داده می‌شوند.

مدیر مرکز راوی فیلم یاد آور شد: فیلم‌های مسافری از گانورا، ایلیا جستوجوی قهرمان، و برخی از فیلم‌های که در حال اکران هستند من جمله شور عاشقی در لیست پخش قرار دارند البته برخی فیلم‌ها مانند لوپتو و پسر دلفینی با مشارکت موسسه بهمن سبز نیز در لیست پخش وجود دارند چرا که هنوز فیلم‌هایی هستند که در مناطق محروم دیده نشده‌اند.

حاجی نصیری با تأ کید بر اینکه یکی از ابتدایی‌ترین ماموریت‌های راوی فیلم، توجه به آثار ارزشی است خاطرنشان کرد: «حمایت از فیلم‌هایی که باوجود هزینه‌های بالای تولید در دوره اکران مورد توجه قرار نگرفته»؛ «بهره‌مندی مخاطبان در مناطقی که با کم بود سینما مواجه هستند و یا سینما، در سبد خانواده آنها جای ندارد» همچنین «بهره‌مندی مناطق محروم یا کم برخوردار از هنر هفتم» از اهم مأموریت‌های راوی فیلم به شمار می‌روند.

گفتنی است، مناطق محروم شانزده استان؛ سیستان و بلو چستان، ایلام، زنجان، آذربایجان غربی، کرمان، هرمزگان، کرمانشاه، اردبیل، قزوین، چهار محال و بختیاری، مازندران، گیلان، خوزستان، لرستان، خراسان جنوبی و کردستان تحت پوشش طرح تابستانه شهید رئیسی قرار می‌گیرند.
کد خبر: 99448
Share/Save/Bookmark