امیدوارم امسال همانند سال های گذشته شاهد بی عدالتی در نحوه توزیع عیدی وزارت ارشاد نباشیم
زینت رضا :
امیدوارم امسال همانند سال های گذشته شاهد بی عدالتی در نحوه توزیع عیدی وزارت ارشاد نباشیم
 
تاريخ : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۸
زینت رضا رئیس انجمن منشیان صحنه در خصوص مشکلات معیشتی و رفاهی سینماگران در آستانه سال نو گفت: آنچه در خانه سینما شاهدیم اجحاف در حق برخی صنوف است؛ امیدوارم امسال در این بحران کرونا همانند سال های گذشته شاهد بی عدالتی در نحوه توزیع عیدی های میلیاردی وزارت ارشاد نباشیم و یکایک اعضای خانه سینما بتوانند عیدی و هدایای خود را به صورت یکسان دریافت کنند و در حق هیچ کس اجحافی صورت نگیرد.

وی افزود: بنده گلایه جدی از مسئولان وزارت ارشاد، سازمان سینمایی و خانه سینما دارم؛ سوأل بنده این است که عیدی سال گذشته اعضای ما چه شد؟ چرا در ابتدا برای ما ۴۰ سهمیه کنار گذاشتند و بعد از اینکه بنده به عنوان رئیس صنف اعتراض کردم قرار شد ۲۵ کارت هدیه بیشتر بدهند اما هنوز بعد از یک سال من این ۶۵ کارت هدیه را دریافت نکرده ام؟ این رقم حدود ۳۲ میلیون تومانی که قرار بود به برخی اعضای صنف من اختصاص پیدا کند چه شد؟ این پول ها در دست کیست؟

رضا ادامه داد: خانه سینما ثابت کرده هیچ کاری برای اعضایش انجام نمی دهد و بالعکس در حق آن ها اجحاف نیز می کند؛ من امیدوارم امسال بساط بی عدالتی ها در نحوه تخصیص عیدی برچیده شود. چرا برخی صنوف سینمایی برای تمامی اعضای شان کارت هدیه دریافت می کنند و به برخی از صنوف حتی یک کارت هدیه هم تعلق نمی گیرد؟ اگر اسم این بی عدالتی و اجحاف نیست چه نامی روی این عمل مشمئزکننده می توانیم بگذاریم؟

این سینماگر با تأکید بر اینکه مدیران وزارت ارشاد و سازمان سینمایی دیگر نباید مبالغ عیدی را به مسئولان خانه سینما بدهند تصریح کرد: مگر صنوف هیأت مدیره و رئیس ندارند که پول های کلان را به حساب مدیران خانه سینما واریز می کنند؟ این پول ها به هیچ عنوان نباید به دست مدیران سینمایی برسد چرا که تجربه ثابت کرده آن ها بر اساس سلیقه شخصی شان پول ها را تقسیم می کنند.

رئیس انجمن منشیان صحنه متذکر شد: بنده از این رفتار نادرست که عین خیانت در امانت و بی اخلاقی است به مراجع قضایی شکایت خواهم کرد و اگر تا الآن این کار را نکرده ام به دلیل بحران کرونا بوده و از سوی دیگر صبر کردم تا شاید اتفاق مثبتی از سوی مدیران خانه سینما بیفتد. من نمی توانم ببینم که اعضایم در مضیقه شدید مالی قرار دارند و بعضاً حتی توان تأمین دارو و هزینه های بیماری و درمان شان را ندارند اما پولی که حق شان است در دست کسانی باشد که نیازی به آن ندارند.

وی تأکید کرد: مدیران سینمایی باید تدابیری بیندیشند که اگر کادو هدیه و عیدی وجود دارد به همه اهالی سینما تعلق گیرد. الآن وضعیت خانواده ها به گونه ای شده که نمی توان تشخیص داد چه کسی نیاز دارد یا ندارد. الآن شرایط اقتصادی کشور آشفته است و همه به پول نیازمندند. امروزه اغلب هنرمندان بیکار و خانه نشین هستند و منبع درآمدی ندارند. اهالی سینما چون کارهای تخصصی دارند نمی توانند بروند سراغ کارهای دیگر، این نکته ای است که مدیران سینمایی باید آن را درک کنند!

رضا خاطرنشان کرد: بنده باز هم تأکید می کنم هر نوع سبد کالا یا کارت هدیه باید برای تمامی اهالی سینما باشد؛ بخشی از اعضای صنف ما سرطان یا ام اس دارند و هزینه های سرسام آور زندگی شان را با بحران جدی روبرو کرده است. برخی از آن ها حتی برای بار دوم و سوم به کرونا مبتلا شده و هزینه های درمان کمرشان را خرد کرده است. بهتر است مدیران سینمایی به جای هزینه کردهای زائد برای برگزاری جشنواره های بی خاصیت این پول ها را صرف زندگی هنرمندان بخت برگشته و بی پناه کنند.

وی در پایان این گفتگو با بیان اینکه «سینماپرس» تنها رسانه متعهد و انعکاس دهنده صدای سینماگران مظلوم است تأکید کرد: بنده از طرف خودم و اعضایم برای دست اندرکاران این رسانه آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم و امیدوارم که همیشه مانند گذشته قلمتان برحق بچرخد و بتوانید منعکس کننده صدای انتقادها و اعتراضات سینماگران باشید.
کد خبر: 98520
Share/Save/Bookmark