کرونا صنایع دستی را در سراشیبی قرار داد
کرونا صنایع دستی را در سراشیبی قرار داد
یک فعال حوزه صنایع‌دستی با اعتقاد بر اینکه شیوع ویروس کرونا باعث افزایش چشمگیر قیمت محصولات صنایع‌دستی شده است، اظهار کرد: تا زمانی که این ویروس از بین نرود، وضعیت بازار صنایع دستی تغییر چندانی نخواهد کرد.
 
تاريخ : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸
به گزاش هنرنیوز ؛ اکبر مردعلی، هنرمند صنایع‌دستی در حوزه تراش شیشه در استان قزوین در گفت‌وگویی با ایسنا درباره وضعیت هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی در ایام کرونا با بیان اینکه «فروش محصولات این حوزه در ماه‌های اخیر با افت زیادی همراه بوده است»، اظهار کرد: وضعیت صنایع دستی نسبت به سال‌های گذشته به ویژه از زمانی که بیماری کووید ـ ۱۹ شدت گرفت، در سراشیبی قرار گرفته است. باید این نکته را در نظر داشت که با توجه به احتمال شیوع بیماری امکان فعالیت در کارگاه های صنایع دستی کمتر شده و تعداد هنرمندان فعال در این رشته نیز کاهش پیدا کرده است. از سوی دیگر با توجه به گرانی مواد اولیه، محصولی که تولید می‌کنیم نیز به قیمت‌های فضایی رسیده است.

او با بیان اینکه «محصولات صنایع‌دستی در ایام کرونا با افزایش زیاد قیمت همراه بوده است»، خاطرنشان کرد: طبیعی است که مردم هم اکنون به فکر معیشت خودشان هستند تا به فکر تهیه لوازم تزیینی امیدواریم که با از بین رفتن ویروس کرونا و برگزاری دوباره مراسم‌های شادی وضعیت فروش صنایع‌دستی نیز بهتر شود. به نظرم تا زمانی که این بیماری از بین نرود نمی‌توان برای صنایع‌دستی کاری کرد.

این فعال حوزه صنایع‌دستی در پاسخ به این پرسش که معاونت صنایع دستی چه کمکی می‌تواند به هنرمندان و صنعتگران این رشته کند، اظهار کرد که در چنین شرایطی میزان فروش تولیدکنندگان و درآمدزایی آنها پایین آمده است، دولت می‌تواند با در نظر گرفتن سوبسیدهایی برای کارگاه‌های فعال حوزه صنایع‌دستی و همچنین فراهم کردن بسترهایی برای فروش و همچنین جلوگیری از ورود صنایع‌دستی از کشورهای خارجی به رونق بازار صنایع‌دستی کشور کمک کمک کند.
کد خبر: 98170
Share/Save/Bookmark