۴ هزار و ۹۲۳ نفر از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند
۴ هزار و ۹۲۳ نفر از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: در ۶ ماهه ابتدایی سال‌جاری ۴ هزار و ۹۲۳ نفر از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پیوستند.
 
تاريخ : يکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴
به گزارش هنرنیوز ، مسلم کریمی معاون اعضای صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: در ۶ ماهه ابتدایی سال‌جاری ۴ هزار و ۹۲۳ نفر از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پیوستند.

او افزود: صندوق اعتباری هنر در بخش های بیمه تامین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، عمر و حادثه، تسهیلات قرض الحسنه، طرح تکریم و کمک مستمری خدمات خود را به اعضای تحت پوشش ارائه می دهد. یکی از مهمترین خدماتی که صندوق به جامعه فرهنگ و هنر ارائه می دهد خدمات بیمه ای در قالب بیمه تأمین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی است که با توجه به اهمیت این دو حوزه بخش اعظم بودجه صندوق نیز به این دو مقوله اختصاص داده شده است.

کریمی در ادامه تصریح کرد: مبلغ حق بیمه هرساله از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام می شود و صندوق به‌منظور حمایت از اعضای تحت پوشش به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد مبلغ حق بیمه اعضا را در نرخ های ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد (ویژه صاحبان حرف و مشاغل آزاد) درقالب یارانه پرداخت می کند. بدین معنی که ۸۳ درصد از مبلغ حق بیمه با نرخ ۱۲ درصد و ۵۵ درصد از سهم پرداختی بیمه شدگان را در نرخ ۱۸ درصد صندوق به نمایندگی از دولت متقبل شده است.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر عنوان کرد: در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ طی سه مرحله جمعا تعداد ۴ هزار و ۹۲۳ نفر را به سازمان تامین اجتماعی معرفی کردیم که از این میان هزار و ۹۵۰ نفر در ماه جاری از سراسر کشور برای برخورداری از مزایای بیمه و بازنشستگی به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند.
کریمی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۴۹ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر برخوردار هستند.

او در پایان تاکید کرد: ضروری است اعضا به منظور استمرار پوشش بیمه تامین اجتماعی و جلوگیری از ایجاد گسست و وقفه در قراردادهای بیمه نسبت به زمان واریز سهم بیمه فرد در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشند. همچنین توصیه اکید می شود که بیمه شدگانی که بیمه آنان نرخ ۱۲ درصد است، نسبت به تغییر نوع بیمه از ۱۲ به یکی از نرخ های ۱۴ و ترجیحا ۱۸ درصد اقدام کنند.
کد خبر: 98973
Share/Save/Bookmark