گردشگری مقاومت؛ ارتباطی ناب بین نسل جوان و تاریخ دفاع مقدس
مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر عنوان کرد:
گردشگری مقاومت؛ ارتباطی ناب بین نسل جوان و تاریخ دفاع مقدس
مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر، به اهمیت گردشگری مقاومت اشاره کرد و آن را به عنوان وسیله‌ای برای معرفی تاریخ و ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت توصیف کرد.
 
تاريخ : سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۴۳
به گزارش هنرنیوز و به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، سرهنگ مهدی پوربچاری مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر در حاشیه ششمین نشست تخصصی گردشگری مقاومت با محوریت استان خوزستان تصریح کرد: گردشگری مقاومت، ابزاری است برای آشنایی نسل جدید، جوانان و نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ جبهه مقاومت و همچنین دفاع مقدس است.

او بیان کرد: مقاومت در تمام عرصه‌ها و در تمام مکان‌ها نشأت گرفته از هشت سال دفاع مقدس است، زیرا در این دوران رزمنده‌های ما در حفاظت از خاک میهن اسلامی جان خود را فدا کردند. لحظات ناب و روحانی در این سال‌ها به وجود آمده در تاریخ بشریت بی‌نظیر است.

سرهنگ پوربچاری افزود: اگر تاریخ جنگ در دفاع مقدس را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که نکاتی در آن وجود دارد که در تاریخ تاکنون ملاحظه نشده است و در هیچ جغرافیایی قابل مشاهده نیست. شکوفایی دفاع مقدس به دلیل تقدیس و روحیات مذهبی رزمندگان دفاع مقدس بود.

مدیر مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر به تعداد بالای بازدیدکنندگانی که این موزه در سال گذشته جذب کرده است، اشاره کرد و گفت: موزه خرمشهر، خاستگاه میلیونی جمعیت بازدیدکنندگان است و در سال گذشته قریب به یک میلیون نفر بازدیدکننده را به خود جذب کرد که از این تعداد ۶هزار۲۰۰ نفر از بازدیدکنندگان خارجی بودند.

او افزود: بازدیدکنندگان خارجی، با استقبال و تعجب بسیار، به آثار موزه می‌نگرند و سوالاتی در مورد دلیل شجاعت رزمندگان در جنگ ایران مطرح می‌کنند. بسیاری از آن‌ها تأکید می‌کنند که جوانان ایرانی واقعاً شجاع بودند. این مسائل برای ما که در کنار این آثار حضور داریم، به عنوان چیزی عادی به نظر می‌رسد، اما این بازدیدکنندگان که از کشورهای دیگر آمده‌اند و از فرهنگ و زندگی جوامع دیگر آگاهی دارند، تأثیر عظمت دفاع مقدس را به خوبی درک می‌کنند.

سرهنگ پوربچاری با بیان اینکه رسانه‌ها بیشتر می‌توانند در معرفی محیط دفاع مقدس و آشنایی مردم با آن کمک کنند، افزود: به همین دلیل، باید در این حوزه بیشتر فعالیت کنیم. رسانه‌ها نقش مهمی در تبیین گردشگری مقاومت و دفاع مقدس برای جوانان و حتی در جوامع بین‌المللی دارند.
کد خبر: 99396
Share/Save/Bookmark