«آواتار» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شد
با اکران مجدد در سینماهای چین؛
«آواتار» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شد
 
تاريخ : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۲
فیلم سینمایی «آواتار» با اکران مجدد در سینماهای چین موفق شد عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را که پیش از این به فیلم «انتقام‌جویان» واگذار کرده بود، مجدد از آن خود کند.

به گزارش هنرنیوز به نقل از ورایتی، در حالی که «انتقام‌جویان» چندی پیش موفق شد با سبقت از فیلم «آواتار» عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را از آن خود کند، اکنون «آواتار» با اکران مجدد موفق شده است باردیگر جایگاه قبلی خودش را پس بگیرد و «انتقام‌جویان» را به جایگاه دوم بفرستد.

پیش از تعطیلات آخر هفته انتظار می‌رفت «آواتار» ساخته جیمز کامرون بتواند این جایگاه را دوباره از آن خود کند.

تا پیش از اکران «انتقام‌جویان: آخر بازی» در آوریل ۲۰۱۹ «آواتار» یک دهه بود که با فروش ۲.۷۸۹۷ میلیارد دلاری این جایگاه را در اختیار داشت؛ اما تابستان همان سال رکورد «آواتار» شکست و انتقام جویان با فروش ۲.۷۹۰۲ میلیارد دلار این رکورد را از آن خود کرد.

اما روز جمعه «آواتار» در چین دوباره به سالن‌های سینماها بازگشت و موفق شد تا ۳.۵ میلیون دلار بلیت بفروشد و تا شنبه شب ۸.۹ میلیون دلار کسب کرد. در نهایت پس از پایان تعطیلات آخر هفته فروش این فیلم علمی تخیلی به ۲.۸۰۲ میلیارد دلار رسید.

به این ترتیب «آواتار» لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را از «انتقام‌جویان: آخر بازی» پس گرفت.

تهیه کننده این فیلم از این امر اظهار خوشحالی کرد و افزود: اما جیمز (کامرون) و من بیش از همه از این هیجان‌زده هستیم که این فیلم به سینماها بازگشته، آن هم در این دوران- و می‌خواهیم از هواداران فیلم در چین تشکر کنیم که از فیلم همچنان حمایت می‌کنند. ما داریم برای ساخت قسمت‌های بعدی کار می‌کنیم تا ادامه داستان را با این هواداران به اشتراک بگذاریم.

«آواتار» دسامبر سال ۲۰۰۹ برای نخستین بار اکران شد و قیمت فروش بلیت در آن زمان به شکل معناداری از امروز کمتر بود. این فیلم حدود ۱۰ ماه در حال اکران بود و پس از آن به صورت ۳D به فروشش ادامه دارد و پس از آن چند بار دیگر اکران شد. «انتقام‌جویان: آخر بازی» سه ماه در سینماها روی پرده بود و موفق شد تا به این فروش دست یابد.
کد خبر: 98540
Share/Save/Bookmark