نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان فراخوان داد
نخستین جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان فراخوان داد
برای اولین بار، جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب‌ کودک و نوجوان در سه بخش خردسال، کودک و نوجوان برگزار می‌شود. این جشنواره یک سال در سطح ملی و بین‌المللی و سال دیگر در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد.
 
تاريخ : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۳
به گزارش هنرنيوز و به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، کتاب‌های کودک و نوجوان نقش بسزایی در توسعه فرهنگی و تربیتی جامعه دارند. آنها علاوه بر اینکه ابزاری برای آموزش و یادگیری هستند، به عنوان پلی برای منتقل کردن ارزش‌ها، باورها، و سبک زندگی ایرانی اسلامی به نسل آینده عمل می‌کنند. این کتاب‌ها می‌توانند با توجه به محتوا و موضوعاتی که ارائه می‌دهند، به تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی نوجوانان و کودکان کمک کنند و در تربیت آنها نقش موثری داشته باشند.

با افتخار اعلام می‌کنیم که برای اولین بار، جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب‌ کودک و نوجوان در سه بخش خردسال، کودک و نوجوان برگزار می‌شود. این جشنواره یک سال در سطح ملی و بین‌المللی و سال دیگر در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد. از تمامی ناشران، نویسندگان، شاعران، پژوهشگران و تصویرگران محترم دعوت می‌شود، آثار خود را به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال کنند.

شرایط شرکت در جشنواره

۱. آثار باید در سال ۱۴۰۲ منتشر شده باشند.

۲. تمامی آثار باید با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده و در سامانه‌ خانه‌ کتاب و ادبیات ایران ثبت شده باشند.

۳. هر مولف/ناشر مجاز است هر تعداد اثر منتشر شده در بازه‌ زمانی جشنواره را ارسال کند.

۴. بررسی و داوری آثار در زمینه‌های داستان کوتاه، داستان بلند و رمان، شعر و نثر ادبی، کلیات، پژوهش و تصویرگری صورت می‌گیرد.

آثار ارسالی توسط داوران جشنواره مورد بررسی قرار خواهند گرفت و برترین آن‌ها به عنوان برندگان جایزه در مهرماه سال ۱۴۰۳ معرفی شده و علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره‌ را دریافت خواهند کرد.

نکات مهم

در بخش اصلی، آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشد.

آثاری که در سال‌های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی‌شود.

دبیرخانه آثار رسیده به دبیرخانه را در روند داوری بررسی خواهد کرد.

مهلت و شیوه ارسال اثر

ناشران، شاعران، نویسندگان، پژوهشگران و تصویرگران می‌توانند پس از تکمیل نسخه فیزیکی فرم بارگذاری شده در نشانی ketabkodak.ketab ۴ نسخه از آثار خود را به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان شهید برادران مظفرجنوبی، خیابان خواجه‌نصیر، پلاک ۲، سرای اهل قلم، طبقه ۴، کدپستی ۱۳۱۵۷۷۳۴۱۱، دبیرخانه نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان ارسال کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۹۱۰۰۶۳۶۳- ۰۲۱ داخلی (۸۰۸ و ۸۰۹) تماس گرفته یا به نشانی https://ketab.ir مراجعه کنند.

مهلت ارسال آثار تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ تعیین شده است.
کد خبر: 99405
Share/Save/Bookmark