نگاه نزدیک به سینما از دریچه قاب تلویزیون
در حاشیه جلسه شورای عالی سینما صورت گرفت؛
نگاه نزدیک به سینما از دریچه قاب تلویزیون
در حاشیه جلسه شورای عالی سینما در نهاد ریاست جمهوری با توافق محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی و پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما، مقرر شد در گام اول تیزر ۵ فیلم سینمایی در حال اکران از طریق شبکه‌های تلویزیون پخش شود
 
تاريخ : سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸
به گزارش هنرنیوز ؛این حمایت می تواند سینما را به اوج بازگرداند. سینما سالها به دنبال این فرصت بود اما امروز این چراغ سبز از سوی رئیس رسانه ملی نشان از یک حمایت فکورانه دارد و می تواند در روز های سخت سینما مردم را به سالن های سینما بکشاند.

چند فیلم حاضر روی پرده سینما که از امروز بخارست هم به آنها اضافه می شود نیازمند تبلیغات و حمایت هستند تا بتوانند به حداقل های لازم برای درآمدن هزینه های حداقلی برسند و در این مسیر تلویزیون به عنوان پر مخاطب ترین رسانه فعال می تواند بازویی حیاتی باشد.

تعامل سینما وتلویزیون و حتی شراکت به شیوه های مختلف راهکار هایی است که به زودی در خبرگزاری برنا به آن می پردازیم.

در حاشیه جلسه شورای عالی سینما در نهاد ریاست جمهوری با توافق محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی و پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما، مقرر شد در گام اول تیزر ۵ فیلم سینمایی در حال اکران از طریق شبکه‌های تلویزیون پخش شود.

در این جلسه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به رویکرد همکاری‌های جمعی دو سازمان، فعالیت کارگروه مشترک و تاکید بر گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط و همکاری‌های دوجانبه گفت: تعامل سازمان سینمایی و صدا و سیما، به منظور ارتقا و گسترش فرهنگ فیلم دیدن و رونق بیشتر سالن‌های سینمایی صورت گرفته است.

وی افزود: در مرحله نخست این طرح، قرار است تیزر فیلم‌های سینمایی «بخارست»، «بامبالا»، «لوپتو»، «بیرو» و «طبقه یک و نیم» از شبکه‌های مختلف تلویزیون به آنتن پخش سپرده شوند.

خزاعی ضمن تاکید بر نزدیکی و تعامل هر چه بیشتر بین سینما و تلویزیون و به موجب آن، ترسیم چشم‌انداز روشنی پیش روی دست‌اندرکاران سینما، ادامه داد: یکی از دغدغه‌های تهیه‌کنندگان و کارگردانان سینما در ادوار مختلف، نحوه پخش تیزرهای فیلم‌های در حال اکران از تلویزیون بوده است که به نظر می‌رسد با این اقدام، در دوره جدید، گام‌های عملی و جدی در جهت رفع موانع برداشته شود.

وی اظهار کرد: صنعت سینما و اکران و عرضه فیلم‌ها به تبلیغات و حمایت‌های خبری و اطلاع‌رسانی نیاز دارند. چرا که یکی از پرتکرارترین دغدغه‌ها و مشکلات سینماداران، تهیه‌کنندگان و پخش‌کنندگان موضوع تبلیغات تلویزیونی فیلم‌ها در سال‌های گذشته و هم اکنون است که خوشبختانه، با تعامل خوب رؤسای سازمان صدا و سیما دور جدیدی از حمایت‌ها و همکاری‌های دو مجموعه سازمان سینمایی و صدا و سیما آغاز شده است.

به گفته وی، رونق اکران و اساساً صنعت سینما به سازوکارهای خبری و تبلیغاتی آن بستگی دارد. بنابراین به طور قطع ایستادن تلویزیون در کنار سینما و سینماگران بیش از گذشته منجر به رونق و شادابی سالن‌های سینما و رشد گیشه می‌شود.

به گزارش برنا ؛ رئیس سازمان سینمایی کشور، از آغاز به کار کارگروه سینما و تلویزیون که در دوره جدید اشاره و عنوان کرد: این کارگروه طی ماه‌های گذشته شکل گرفته و فعالیت مستمر آن با هدف رفع چالش‌ها و مشکلات سینما در حوزه‌های مختلف از جمله خرید رایت فیلم‌ها توسط رسانه ملی و بسته‌های خدمات تبلیغی و گفتمانی، به زودی آغاز می‌شود.

کد خبر: 98983
Share/Save/Bookmark