شبکه افق اربعینی می‌شود
شبکه افق اربعینی می‌شود
مدیر شبکه افق اعلام کرد: امسال افق علاوه بر پخش برنامه‌های مختلف تلویزیونی و مستند، به عنوان شبکه تلویزیونی اربعین به پوشش گسترده و لحظه‌ای رویدادهای مربوط به اربعین و اطلاع‌رسانی از مرزهای شرقی و غربی کشور و مسیر پیاده‌روی عمل خواهد کرد.
 
تاريخ : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۷
به گزارش هنرنیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، صادق یزدانی مدیر شبکه افق با اشاره به برنامه‌های مختلف شبکه افق سیما برای اربعین امسال توضیح داد: بر این اساس ویژه برنامه «تکیه» هر شب از شهر کربلا و با موضوع مباحث معرفتی و تبیینی رویداد اربعین روی آنتن می‌رود. اجرای این برنامه را که هر شب ساعت ۲۴ پخش خواهد شد، سید مهدی قوامی بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه «سفرنامه جاذبه» هم به صورت زنده از شهر کربلا و با روایت‌گری حامد عسکری طی این ایام پخش خواهد شد گفت: عسکری در این برنامه به سراغ سوژه‌های خاص در مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا می‌رود و داستان آنها را روایت می‌کند. جاذبه هر شب ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

یزددانی «موکب کلمات» را دیگر ویژه برنامه اربعین شبکه افق معرفی کرد و توضیح داد: این برنامه زنده با اجرای هادی جان‌فدا و همچنین شاعران آیینی به عنوان مهمان، هر شب ساعت ۲۱ به بررسی اشعار اربعینی می‌پردازد.

مدیر شبکه افق همچنین از پخش زنده برنامه «در مسیر حسین» طی ساعت‌های مختلف خبر داد و گفت: به این ترتیب شبکه افق به شبکه تلویزیونی اربعین تبدیل می‌شود که مرجع اصلی پخش گزارش‌های لحظه‌ای مستقیم از مرزهای مختلف شرقی و غربی بوده و تولیدات و گزارش‌های زنده تیم‌های برنامه‌ساز از محل ستاد اربعین وزارت کشور را هم پوشش می‌دهد.

او بیان کرد: علاوه بر اینها موکب تلویزیونی افق از ۱۱ شهریور تا روز اربعین و با حضور کارشناسان مذهبی و خانواده شهدا، روایت‌گر اتفاقات و داستان‌های مربوط به شهدا و خانواده‌های آنها در مسیر پیاده‌روی اربعین خواهد شد، برنامه‌ای که با اجرای علیرضا امیدواریان هر روز ساعت ۱۱ و از استودیوی شبکه افق به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

مدیر شبکه افق در پایان خاطرنشان کرد: ۶ عنوان مستند جدید با محوریت پیاده‌روی اربعین هم توسط گروه مستند شبکه افق تولید شده که طی این ایام و در ساعت‌های مختلف پخش می‌شوند.
کد خبر: 99199
Share/Save/Bookmark