باید فیلمی بسازیم که فقط برای جشنواره و فرش‌های قرمز نباشد
علی اکبر ثقفی:
باید فیلمی بسازیم که فقط برای جشنواره و فرش‌های قرمز نباشد
علی اکبر ثقفی تهیه کننده سینما در خصوص فضای این روزهای سینمای ایران توضیحاتی را ارائه کرد.
 
تاريخ : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۸
به گزارش هنرنیوز ، علی اکبر ثقفی، تهیه کننده سینما، درباره اهمیت فیلمسازی و حال و هوای این روزهای سینما به خبرنگاران جوان گفت: کشاورزی را در نظر بگیرید، اگر باران نبارد آیا کارش را تعطیل می‌کند؟ سینما هم به همین شکل است و بالای ۶۵۰۰ عضو خانه سینما داریم و حدود ۱۰۰۰۰ نفر سینماگر داریم که از این راه امرار معاش می‌کنند و نمیتوان فیلمسازی را تعطیل کرد همچنین ما به طور تقریبی ۵۰۰۰ پرسنل در سالن‌های سینما داریم و این افراد از چه راهی باید امرار معاش کنند؟

تهیه کننده فیلم «مرگ کسب و کار من است» در ادامه افزود: مسئولین و مدیران سینمایی و همچنین دولت و وزارتخانه باید فکر اساسی برای سینما کنند و تمهیداتی برای آن در نظر بگیرند. در حال حاضر ضربه اساسی به سالن‌های سینما خورده است این در حالی ست که ۱۰۰ سالن هم امسال اضافه شده بود.

او اظهار کرد: بخشی از سینماگران نیز روی به شبکه نمایش خانگی آوردند و ساختار سینما و هنر نمایش تغییر پیدا کرده است و به علت شرایط بحرانی کرونا و خالی شدن سینماها که به دلیل عدم برنامه ریزی مسئولان ذیربط است، سینما رها شده است.

تهیه کننده فیلم سینمایی «روسی» درباره محتوای فیلم‌ها گفت: ما باید فیلمی بسازیم که فقط برای جشنواره و فرش‌های قرمز نباشد چراکه این جشنواره‌ها فیلم را ماندگار نمی‌کند؛ این محتواست که فیلم را غنی می‌کند مانند فیلم «باشو غریبه‌ای کوچک»، فیلم «بینوایان»، فیلم «خوشه‌های خشم» یا فیلم «نیاز» که هنوز هم زنده هستند و می‌توان آن‌ها را دید؛ در حال حاضر بعضی از فیلم‌هایی که زیاد می‌فروشد هجو هستند و حتی اسمشان نیز سخیف است و محتوا و معنایی را به مخاطب القا نمی‌کنند؛ ما در فیلم‌ها باید درد جامعه را بازگو کنیم یا اگر گودالی هست آن را نشان دهیم تا به دره سقوط نکنند.
کد خبر: 98506
Share/Save/Bookmark