پرونده ۳ اثر تاریخی برای ثبت در فهرست آثار جهانی آماده است
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
پرونده ۳ اثر تاریخی برای ثبت در فهرست آثار جهانی آماده است
 
منبع : معماری نیوز
تاريخ : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ۲ اثر شهرسوخته و بیابان لوت از سیستان و بلوچستان در فهرست آثار جهانی ثبت شده و پرونده سه اثر دیگر را برای ثبت جهانی شدن، آماده کرده‌ایم.
به گزارش هنرنیوز؛ کامبیز مشتاق گوهری پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود اظهار کرد: مرمت بناهای تاریخی در سیستان، راه‌اندازی دو پایگاه جدید در بم‌پور و کویر لوت در نصرت آباد از جمله اولویت‌های این اداره‌کل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با ثبت شدن بیابان لوت در فهرست آثار جهانی، تعداد آثار ثبت جهانی شده سیستان و بلوچستان به دو عدد رسید و پرونده سه اثر دیگر را نیز برای ثبت جهانی آماده کرده‌ایم.

این مسؤول ادامه داد: ثبت میراث فرهنگی و تاریخی سیستان و بلوچستان در فهرست جهانی به نوعی نگاه سیستان و بلوچستان هراسی را می‌زداید.

وی گفت: در چهار ماهه امسال ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار درآمد کشور ما از محل گردشگری بوده که سهم این استان بسیار ناچیز است.

مشتاق گوهری بیان کرد: امسال در حوزه صنایع دستی، ایجاد اشتغال برای ۱۲ هزار نفر را پیش‌بینی کرده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر ۲ هزار نفر فعال در حوزه صنایع دستی شناسایی و ثبت سامانه شده‌اند اما قطعا آمار بیشتر از این است که تلاش می‌کنیم شناسایی و نسبت به ثبت آنها در سامانه اقدام کنیم.

این مسؤول افزود: امسال بیشترین گردشگران به شهرستان‌های چابهار و هامون سفر کرده‌اند.
کد خبر: 92430
Share/Save/Bookmark