قرار ملاقات و مذاکره با ناشران چینی در نمایشگاه پکن
قرار ملاقات و مذاکره با ناشران چینی در نمایشگاه پکن
مدیر آژانس ادبی پل از حضور این آژانس در نمایشگاه کتاب پکن خبر داد و گفت: ‌۱۸ قرار ملاقات و مذاکره با ناشران چینی خواهیم داشت و سه امضای قرارداد نشر کتاب خواهیم داشت.
 
تاريخ : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۰
به گزارش هنرنیوز ، مجید جعفری اقدم، مدیر آژانس ادبی و ترجمه پل، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از حضور این آژانس در نمایشگاه کتاب پکن خبر داد و گفت: بیست و شمشین دوره نمایشگاه بین‌المللی پکن در چهار روز از (30 مرداد تا 3 شهریو) 21 تا 25 ماه آگوست در مساحتی نزدیک به 100 هزار متر مربع و در هشت سالن برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:‌ امسال هزار و 600 ناشر خارجی از 95 کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و رومانی نیز مهمان ویژه این دوره است. 40 درصد شرکت‌کنندگان در نمایشگاه کتاب پکن چینی و 60 درصد دیگر خارجی هستند،‌ کشورهای اروپایی با 45 درصد و آسیایی با 42 درصد بیشترین شرکت‌کنندگان این نمایشگاه هستند.

جعفری اقدم با بیان این مطلب که 300 هزار نفر از نمایشگاه کتاب پکن در سال گذشته بازدید کرده‌اند‌، گفت: این نمایشگاه در هشت سالن برگزار می‌شود،‌ سالن‌ها موضوع‌بندی هستند‌، کتاب‌های کودک،‌ ناشران چینی،‌ ناشران راه ابریشم،‌سالن رایت و ..از جمله سالن‌های این نمایشگاه هستند.

مدیر آژانس ادبی پل تصریح کرد:‌ علاوه بر نمایشگاه و معرفی کتاب، رویدادها و نشست‌های مختلفی به اجرا در خواهد آمد که از مهمترین آنها نشست آژانس‌های ادبی و مسئولان کپی‌رایت از کشورهای دیگر با ناشران و آژانس‌های چینی است که به مدت 3 سال است در بیرون از نمایشگاه در هتل پلازا به صورت عصرانه برگزار می‌شود که مسئولان رایت و آژانس‌های ادبی دیدارهای غیررسمی و رودررو با آژانس‌ها و ناشران چینی و با یکدیگر دارند.این نشست‌ها جلسات مفید و مهمی برای آژانس‌های ادبی است. نشست مهم دیگر هم نشست ناشران عضو انجمن بین‌المللی راه ابریشم است که در خود نمایشگاه برگزار خواهد شد.

جعفری‌اقدم با اشاره به فعالیت آژانس ادبی و ترجمه پل افزود: اما آژانس ادبی و ترجمه پل امسال برای سومین بار در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کند، فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که تنظیم کردیم که در نمایشگاه بتوانیم اجرا کنیم‌، از آن جمله شرکت در نشست ناشران انجمن بین‌المللی راه ابریشم است که به دعوت دبیرخانه این انجمن حضور خواهیم داشت. همچنین در نشست ناشران و آژانس‌های ادبی در هتل پلازا نیز حضور خواهیم داشت.

وی از ملاقات و مذاکره با 18 مؤسسه انتشاراتی در چین خبر داد و گفت: قطعاً تا زمان برگزاری این نمایشگاه به تعداد این قرارها افزوده خواهد شد،‌ در این میان سه قرارداد کپی‌رایت با ناشران چینی امضا خواهیم کرد و احتمال دارد تا برای فروش چند عنوان از کتاب‌های ایرانی با دو ناشر چینی نیز قراردادهایی امضا کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این تفاهم نامه همکاری بین آژانس ادبی و ترجمه پل با آژانس ادبی رایتول در پکن و بیگ اپل در شانگهای به امضا خواهد رسید که قرار است از طرف موسسه ما در طول سال آثار ایرانی را به ناشران چینی معرفی کنند و به نوعی در بازار نشر چین این کتاب‌ها عرضه و معرفی شود.

جعفری‌اقدم تصریح کرد:‌ قرار است بیش از 400 عنوان کتاب ایرانی به ناشران و آژانس‌های ادبی از چین و دیگر کشورها در نمایشگاه معرفی شود، به ویژه در ملاقات‌هایی که با ناشران چینی داریم، این عناوین را معرفی خواهیم کرد. منتهی از قبل ما کاتالوگ‌‌ها را به کسانی که طرف قرار ملاقات هستند، ارسال کردیم و در ملاقات‌ها روی موضوعات که مشخص شده است،‌ صحبت می‌کنیم. آن‌ها هم کتاب‌هایی را فرستادند که کارشناسان ما معرفی کنند و کتاب‌هایی که مناسب بازار نشر ایران است را قرارداد ببندیم.

وی افزود:‌ نکته آخر اینکه، برای معرفی آثارمان نزدیک 40 کاتالوگ و بروشور به زبان انگلیسی ویژه معرفی آثار، مؤسسات نشر و نویسندگان ایرانی تهیه کردیم، آثار مؤسسات و نویسندگان همکار آژانس ادبی پل در ایران معرفی شده است.
کد خبر: 97570
Share/Save/Bookmark