اولین دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد.
اولین دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد.
محمد رسن هلیل الشحمانی، دانشجوی خارجی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران، دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شد.
 
تاريخ : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱
به گزارش هنرنیوز و به نقل از روابط عمومی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران، مراسم دانش آموختگی اولین دانشجوی خارجی مقطع کارشناسی ارشد در پردیس های بین المللی ارس دانشگاه تهران روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400 به صورت مجازی برگزار شد.

محمد رسن هلیل الشحمانی از کشورعراق، اولین دانش آموخته خارجی مقطع کارشناسی ارشد پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران دررشته مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت استراتژیک است که از پایانه نامه کارشناسی ارشد خود با عنوان: تفکر استراتژیک و تاثیر آن بر تعالی عملکرد تحت راهنمایی دکتر مرتضی سلطانی استادیار دانشگاه تهران و مشاوره دکترمحمد ذوالفقاری - دکتری پژوهشگاه بین المللی المصطفی با درجه عالی دفاع کرد.

حضور دانشجويان خارجي در دانشگاه‌هاي ايران باعث توسعه تعاملات بين‌المللي دانشگاه ها می شود و در برنامه‌ريزي‌هاي وزارت علوم، كشورهاي هدف براي جذب دانشجو، كشورهايي هستند كه همسويي فرهنگي بيشتري با كشور ما دارند.

لازم به ذکر است: هم‌اكنون حدود 700 دانشجوی فعال در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران مشغول به تحصیل هستند و بیش از 2000 دانشجو نیز دانش آموخته شده اند که امیدواریم در آینده با چشم‌اندازی که برای این پردیس ترسیم شده است، این مسیر با سمت و سوی بهتری ادامه یابد.

شایان ذکر است: پردیس ارس یکی از پردیس بین المللیی دانشگاه تهران به شمار می آید، که دو هدف دراینجا دنبال می شود یکی پذیرش دانشجویان خارجی و دیگری بسترسازی برای ادامه تحصیل متقاضیان ورود به دانشگاه ها که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند. علاقه خروج از ایران حالا بيشتر در دوره‌های تحصيلات تكميلی است که با توجه به وضعیت جمعیت جوان کشور این اتفاق به نفع کشور ما نخواهد بود.

پردیس ارس یک پردیس منطقه‌ای است که با اهداف خاص و پس از بررسی نیازهای منطقه و با توجه به مطالباتی که از سوی مقامات و مسئولان منطقه‌ای صورت گرفت، برای پاسخگویی به نیازها و ضرورت‌های منطقه و کشورهای همسایه توسط دانشگاه تهران در سال 89 ایجاد شد.
کد خبر: 98624
Share/Save/Bookmark