نواخته شدن سمفونی لک لک ها در فرهنگستان هنر
نواخته شدن سمفونی لک لک ها در فرهنگستان هنر
موسسه صبا با سومین جشنواره فرهنگی هنری انجمن ام اس، میزبان آثار صدها هنرمند در رشته های مختلف هنرهای تجسمی، ادبیات و فیلمنامه نویسی می شود.
 
تاريخ : شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۶
به گزارش هنرنیوز و به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، جشنواره «سمفومی لک لک ها» با نمایش ۵۰۰ اثر از هنرمندان در رشته های مختلف، پیام آور آگاه سازی جامعه از ابعاد مختلف بیماری ام اس و مشکلات مبتلایان به آن و نیز جبران باورهای غلط و رایج در این خصوص خواهد بود.

این جشنواره با هدف بسترسازی فرهنگی هنری برای شناخت بیشتر و نزدیک تر جامعه از این بیماری، ارایه اطلاعات درست و کارشناسانه، تعمیق روح خودباوری در میان مبتلایان به ام اس که همه ابعاد زندگی از جمله ازدواج، اشتغال و ایجاد فرصت و زمینه برای شناخت قابلیت ها و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های هنری آنها را در بر می گیرد امسال و در سومین گام خود در چندین مرکز از جمله برج میلاد برگزار می شود.

گشایش این جشنواره عصر روز شنبه دوم تیر در تالار ایران فرهنگستان هنر و نگارخانه های آینه و خیال موسسه صبا خواهد بود که طی آن از حدود ۵۰۰ اثر در قالب ۶ رشته هنری نقاشی، عکاسی، تصویرسازی، پوستر، کاریکاتور، مجسمه و نیز بخش خلاقیت ادبی داستان، شعر و فیلمنامه نویسی و میز بخش هنرهای سنتی و صنایع دستی با موضوع ام اس و ابعاد مختلف آن در زندگی مبتلایان به این بیماری رونمایی خواهد شد.

این آثار از میان چند هزار اثر ارسال شده به دبیرخانه این انجمن توسط هیات داوران انتخاب و برای ارایه به نمایشگاه راه یافته اند.

بخش جنبی این جشنواره، نمایش آثار شهلایی هنرمند عکاس است که ۲۵ سال مبتلا به ام اس بوده و به قله اورست صعود کرده و روایتی تصویری از این صعود را پیش چشم گذاشته است. وی در قالب یک ورک شاپ با نمایش فیلمی از سفر و عکاسی خود، گزارش کاملی از صعود به اورست را ارایه خواهد داد.

«سمفونی لک لک ها» به مدت ۱۵ روز تا ۱۵ تیرماه در گالری های «آینه» و «خیال» میزبان عموم علاقه مندان خواهد بود.
کد خبر: 96545
Share/Save/Bookmark