فیلم کوتاه «رِم» جایزه بهترین فیلم جشنواره استرالیا را کسب کرد
فیلم کوتاه «رِم» جایزه بهترین فیلم جشنواره استرالیا را کسب کرد
 
تاريخ : چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹
فیلم کوتاه «رِم»، به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا یاری کیا موفق به کسب جایزه بهترین فیلم درام از پنجمین دوره جشنواره فیلم های کوتاه استرالیا شد. پیش از این فیلم کوتاه «رِم» در ششمین دوره جشنواره «پنج قاره» ونزوئلا جایزه بهترین فیلم درام را کسب کرده بود. همچنین از بیستمین دوره جشنواره سینه پوبرا مکزیک شایسته تقدیر ویژه در بخش بهترین فیلم شده بود. حضور در چهاردهمین دوره جشنواره world music & independent film festival و هفتین دوره جشنواره دالماتیا کرواسی جشنواره های پیش رو این فیلم کوتاه می باشد.

جشنواره فیلم های کوتاه در استرالیا از تاریخ ۱۴ لغایت ۲۰ آذر برگزار می شود. هدف از برگزاری این جشنواره حمایت از فیلمسازان جوان و مستقل سراسر جهان می باشد و فیلم های منتخب در تاریخ ذکر شده اکران می شود.

جشنواره بین‌المللی «پنج قاره» Five Continents آنلاین و ماهانه برگزار می شود. جشنواره ای بین‌المللی که در آن فیلم‌های متنوع از سراسر جهان، گرد هم می‌آیند تا برای جوایز مختلف جشنواره به رقابت بپردازند. برگزیدگان هر ماه، به رقابت سالانه جشنواره نیز راه خواهند یافت. فیلم کوتاه «رِم» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه درام، همچنین شایسته تقدیر در بخش بهترین بازیگر مرد و بهترین تدوین نیز شده است.

جشنواره دالماتیا از تاریخ ۱۷ الی ۱۹ آذر در چهار شهر توریستی سوتیوان، پیرواک، سولین و اسپلیت کرواسی برگزار می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: رِم آخرین مرحله از خواب است. در این مرحله مغز بیشترین فعالیت خود را می کند و ماهیچه ها داوطلبانه فلج می شوند.

عوامل فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: محمدرضا یاری کیا – بازیگران: رسول قادری، عاطفه مکوندی – مدیر تصویربرداری: شاهین عراقی –دستیار اول کارگردان و منشی صحنه: سارا داوری – طراح گریم: هانیه بابایی – صدابردار: حسین سلیمی – مدیر تولید: سید حسین میرزکی – مدیرتدارکات: علی هوشمند – تدوین و صداگذار: روح اله کریمی – عکاس: سینا شاه محمدی – دستیاران تصویر: بهنام آزادی، آرمین ناصری
کد خبر: 98995
Share/Save/Bookmark