پخش ۹۰ فیلم نوروزی از شبکه نمایش
عید شما مبارک ؛
پخش ۹۰ فیلم نوروزی از شبکه نمایش
شبکه نمایش سیما در ایام نوروز بیش از ۹۰ فیلم سینمایی را پخش خواهد کرد.
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳
به گزارش هنرنیوز ، امیرعباس اشرف ـ مدیر تامین برنامه شبکه نمایش سیما ـ در گفت و گویی با ایسنا جزئیات فیلم ها و ویژه برنامه های نوروزی این شبکه را که از ۲۸ اسفند ماه آغاز می شوند، تشریح کرد.

به گفته وی شبکه نمایش شش باکس را برای پخش فیلم های منتخب در ایام نوروز در نظر گرفته است که از ساعت ۱۱ صبح با عنوان فیلم های «جذاب و سرگرم کننده» آغاز می شوند. فیلم های باکس ساعت ۱۱ به ترتیب روز پخش از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین عبارتند از: خانه خراب کن ۲، گرو، فورد در برابر فراری، مردان سیاه پوش بین المللی، شیر، جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها، پنگوئن بلوم، چمدان، کوهنوردان، ماجرای هاکل بری فین، جنگجویان آسمان، تنها در اعماق، مرز سه گانه، میان ستاره ای و هوانوردان.

در باکس ساعت ۱۳ برترین و شایسته ترین فیلم های سینمای ایران پخش خواهند شد. فیلم هایی در این بخش پخش خواهد شد که در باکس نوروزی سینمای ایران در سال گذشته پخش نشده اند و بر این اساس تکراری نخواهند بود. این آثار طیف متفاوتی از فیلم های ایرانی را شامل می شوند که از فیلم های کودک و خردسال تا جنگی و دفاع مقدسی را در برمی گیرد. نام فیلم های این بخش که از (۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین) پخش می شوند عبارتند از : ۲۳ نفر، شهر موش ها، خجالت نکش، سرخپوست، خواب سفید، یدو، نفس، منطقه پرواز ممنوع، سارا، شبی که ماه کامل شد، دونده، خروج، زیر درخت هلو، ماجرای نیمروز و قصر شیرین.

شبکه نمایش همزمان با زادروز هنرمندان، آثاری مرتبط با آنها را پخش می کند. به همین منظور همزمان با هفتم فروردین ماه، سالروز تولد خسرو شکیبایی، فیلم «سارا» روی آنتن می رود.

همچنین قرار است قبل از پخش فیلم های شبی که ماه کامل شد، ۲۳ نفر ، قصر شیرین، خروج، نفس و سرخ پوست در باکس ساعت ۱۳، بخش هایی از پشت صحنه های این فیلم ها به همراه گفت و گو هایی با کارگردان و عوامل فیلم، به عنوان یک ارزش افزوده و تحت عنوان میان برنامه «نمای نزدیک» پخش شود.

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش سیما در معرفی فیلم های نوروزی این شبکه همچنین گفت: باکس ساعت یک بامداد شبکه نمایش در طول سال مختص پخش «سینمای کلاسیک» بوده و طرفداران خاص خود را دارد. نوروز امسال برای جلب نظر مخاطبان اینگونه آثار و خاطره بازی، در ساعت ۱۹ باکس «کمدی کلاسیک» که منتخبی از فیلم های کمدی است را در کنداکتور جانمایی کرده ایم. برای این بخش، آثاری انتخاب شده اند که مدت هاست از تلویزیون پخش نشده بودند و نکته قابل توجه اینکه، صدا و تصویر و کیفیت آنها ارتقاء یافته و بازسازی تصویر و صدا بر روی آنها صورت گرفته است. فیلم های باکس ۱۹ عبارتند از: غریبه ها در شهر، من و اسب آبی، عصر جدید، عشق پردردسر، احمق ها در آکسفورد و بی کله ها، سه نخاله خوش شانس، آشپزباشی، پتسی و بی نظم و منظم، انتقام پلنگ صورتی، فروشگاه بزرگ، ژنرال، پرستار بچه ها، پس گروهان هفتم چی شد، دیدی و ارثیه فامیلی و پول را بردار و فرار کن.

شبکه نمایش همچنین فیلم هایی از سینمای غیر از هالیوود را در باکس «سینمای ملل» تدارک دیده است. فیلم های باکس سینمای ملل به ترتیب روز پخش عبارتند از : بالن، آوای وحش، سرقت قرن، به قدر کافی، شکار هیولا ۲، انگل، رمی ،کفش های آهنی، باریکترین ساعت، آشپزی با عشق، بازگشت دینا، سرزنده در ۱۰۲ سالگی، یک مشت پول درشت، روزنامه نگار و بالهایت را بگشا.

باکس ساعت ۲۳ شبکه نمایش هم مهمترین زمان پخش آثار است که به گفته امیرعباس اشرف به پخش جدیدترین آثار و فیلم های شبکه نمایش آنهم برای بار نخست اختصاص دارد.

او در این زمینه گفت: این فیلم ها از بین آثار روز و مطرح سینمای جهان انتخاب شده اند که در تامین برنامه شبکه نمایش آماده سازی و در امور دوبلاژ سازمان صدا و سیما دوبله شده اند. به ترتیب روز پخش از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین عبارتند از: سلسه جنگجویان هنگ کنگ، جاده یخی، ای کی در برابر ای کی، سامورایی خانه به دوش، مکانی آرام ۲، ونوم، مرحله نهایی، شمشیر زن ـ دوره گرد پایان، شمشیرزن ـ دوره گرد آغاز، پشیمانی و دیگر هیچ، سرگذشت الکتریکی لوییزوین، چشمان مار، رفتگران فضایی، سرگرد گروم دکتر طاعونی و هنری پیر.

باکس اصلی دیگر شبکه نمایش سیما که ساعت یک بامداد خواهد بود و به پخش فیلم های شاخص و منتخب و جدید سیما اختصاص دارد. این آثار شامل فیلم های منتخب جهان و ایران است که در نوروز ۱۴۰۱ از دیگر شبکه های سیما پخش شده و در این باکس در قالب باکس همزمانی در ایام نوروز ، هر شب ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش بازپخش خواهند شد. برخی از عناوین این فیلم ها عبارتند از: گرین لند، جنجال، تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد، سریع و خشن و ....

اشرف در بخش دیگری از پخش برنامه «ماندگاران صحنه» در ایام نوروز که روایتی از بازدید و ادای دین به بزرگان و بازیگران شاخص سینمای ایران شامل زنده یادان: عزت الله انتظامی، داوود رشیدی، محمدعلی کشاورز ، جمشید مشایخی و نیز علی نصیریان و پرویز پرستویی است خبر داد و گفت: این مجموعه قبل از باکس فیلم های ساعت ۲۳ در کنداکتور شبکه نمایش سیما جانمایی شده است.

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش درباره جزئیات ویژه برنامه تحویل سال این شبکه نیز توضیح داد: برای امسال ویژه برنامه تحویل سال نیز در شبکه نمایش سیما تدارک دیده شده است که با عنوان «صدای پای بهار» قبل از تحویل سال تا لحظه شروع سال جدید در ۲۹ اسفند روی آنتن خواهد رفت.

به گفته وی، جواد انصافی از جمله مهمانان ویژه این برنامه تحویل سال است که به گپ و گفت درباره ی آداب و رسوم نوروز پرداخته خواهد شد. در این برنامه قرار است یادی از درگذشتگان سینمای ایران شود.

اشرف در پایان با یادی از مرحوم علیرضا غفاری، از همکاری ناتمام او با این شبکه گفت که قرار بود در برنامه تحویل سال، حافظ خوانی داشته باشد.
کد خبر: 98896
Share/Save/Bookmark