نهادهای دینی و فرهنگی در معرفی پیامبر اکرم (ص) آستین همت بالا بزنند
نهادهای دینی و فرهنگی در معرفی پیامبر اکرم (ص) آستین همت بالا بزنند
جواد مزد آبادی کارگردان سینما و تلویزیون معتقد است باید همه نهادهای دینی و فرهنگی، برای معرفی پیامبر اکرم (ص) به مردم جهان با حمایت از آثار مذهبی، آستین همت بالا بزنند.
 
تاريخ : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۹
به گزارش هنرنیوز ، جواد مزد آبادی «کارگردان سینما و تلویزیون» در گفتگو با خبرنگار هنرنیوز بابیان اینکه بهترین نوع تبلیغ مذهبی؛ تولیدات سینمایی و تلویزیونی است اظهار داشت: خوشبختانه ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که بحث مذهب ریشه عمیقی در باورها و اصول اساسی حکومت ما دارد از این‌رو، به نظر می‌رسد که همه فیلم‌سازان دغدغه تولید آثاری با مضامین مذهبی را دارند اما متأسفانه گاهی اوقات برخی سوءتعبیرها و تنگ‌نظری‌ها ممکن است تولیدات این نوع آثار را به سمت‌وسوی دیگری بکشاند که موردپسند همگان نباشد لذا ضروری است که فیلم‌سازان در این مورد دقت نظر بیشتری داشته باشند.

این کارگردان آثار دفاع مقدس اضافه کرد: یکی از آفت‌های تولیدات مذهبی، مستقیم گویی و شعارزدگی فیلم‌هاست و معمولاً بسیاری از مسئولین و دست‌اندرکاران سینمایی نیز تمایل به چنین فیلم‌هایی دارند! این درحالی است که فیلم‌سازان اعتقادی به این نوع فیلم‌سازی ندارند و بیشتر بر این باورند که «نمود یک اثر در ذهن بیننده سبب تقویت باورهای دینی او می‌شود».

این فیلم‌ساز یادآور شد: با توجه به اینکه در دنیای امروز شاهد هجمه‌های وسیع فرهنگی نسبت به دین و خداباوری هستیم لذا در حال حاضر، ضرورت توجه به ساخت آثار مذهبی و دینی به‌ویژه تولید در مورد معرفی پیامبر مهربانی ها حضرت محمد (ص) بیش‌ از پیش احساس می‌شود.

کارگردان فیلم سینمایی «طاووس‌های بی‌پر» با اشاره به فیلم سینمایی «مُلک سلیمان»، این فیلم را نمونه موفقی از یک فیلم دینی و مذهبی در ایران نام برد که مطابق با تکنولوژی روز ساخته‌شده است افزود: ما در حال حاضر به لحاظ بهره‌گیری از تکنیک‌های روز سینما، تفاوت چندانی با سینمای جهان نداریم و حتی فیلم‌سازان بسیار خوش‌فکری در حد هالیوود هم در اختیار داریم ولی مشکل اصلی ما، فقر مالی در تولید فیلم‌ها به‌ویژه فیلم‌های مذهبی و دینی است. این درحالی است که ساخت فیلم‌های باکیفیت، بودجه‌های مناسب و حمایت‌های وسیعی را از سوی نهادهای فرهنگی و دینی می‌طلبد.

جواد مزد آبادی در پایان گفت: توقع از تمام ارگانها و نهادهای دولتی مرتبط با مباحث فرهنگی، دینی و مذهبی این است که آستین همت را در زمینهٔ معرفی پیامبر اکرم (ص) به جهانیان بالا بزنند.
کد خبر: 98544
Share/Save/Bookmark