دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی «فجر» مشخص شد
دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی «فجر» مشخص شد
شاهین فرهت به عنوان دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی «فجر» منصوب شد.
 
تاريخ : سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۵
به گزارش هنرنیوز ، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی «شاهین فرهت» را به عنوان دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد.

در حکم معاون امور هنری برای شاهین فرهت آمده است:

«با استناد به بند سه از فصل دوم «آیین‌نامه برگزاری جشنواره موسیقی فجر» و با توجه به نظر اعضای محترم شورای پیشنهاد دبیر آیین‌نامه مذکور و نیز تجارب ارزنده جنابعالی در حوزه موسیقی، به موجب این حکم به عنوان دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منصوب می‌شوید.

امید است با همکاری و همفکری هنرمندان، پیشکسوتان و صاحبنظران و نیز برنامه‌ریزی جامع، اصولی و بررسی ادوار گذشته، جشنواره سی و چهارم با کیفیت بهتر و متناسب با انتظار مردم، به ویژه جامعه هنری کشور برگزار گردد.

بدیهی است کلیه همکاران و مدیران معاونت امور هنری، نهایت همکاری را با جنابعالی معمول خواهند داشت.»

طبق این گزارش، شاهین فرهت کارشناسی موسیقی از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد مستر آهنگسازی از نیویورک و دکترای آهنگسازی از استراسبورگ فرانسه دارد و سال‌ها استاد تمام موسیقی دانشگاه تهران بوده است. فرهت به سه زبان زنده دنیا تسلط دارد. وی از موسیقی کلاسیک جهان شناخت جامعی دارد و اجرا‌های ارکستر‌های معتبر جهان از آثار کلاسیک موسیقی را رصد و پیگیری می‌کند و تاکنون آثار متعددی ساخته است. استاد آکادمی موسیقی سوئد، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، داوری جشنواره‌های موسیقی از جمله چند دوره جشنواره موسیقی فجر از جمله تجربه‌ها و سوابق شاهین فرهت است.
کد خبر: 96654
Share/Save/Bookmark